Додади коментар

УЧАМ ДА БРОЈАМ СО ПИШИ БРИШИ АКТИВНОСТИ

550,00 ден.
Шифра на производ: 7500964

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Ова е сликовница со тврда подлога на која децата ќе ги учат броевите од 1 до 10, на многу интресен начин. Тоа подразбира да пишуваат, вежбаат и доколку згрешат во тоа ќе им помогне волшебниот фломастер со кој можат се да избришат и одново се да напишат. Има „јазичиња“ кои се извлекуваат а со кои е покриен резултатот, па откако ќе пребројат и ќе го напишат бројот - ќе имаат можност за проверка. Многу брз, забавен и едноставен начин на изучување на броевите од 1 до 10 !

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места