НИНА И КЛЕТВАТА НА ПЕРНАТАТА ЗМИЈА

Додади коментар

НИНА И КЛЕТВАТА НА ПЕРНАТАТА ЗМИЈА

НИНА И КЛЕТВАТА НА ПЕРНАТАТА ЗМИЈА

460,00 ден.
322,00 ден.
Шифра на производ: 9100291

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Нина сфати дека нема бегање. Овој пат Алхемијата на Светлината не можеше да го совлада темниот свет на Злото. Очите ѝ гореа од клетвата на Пернатата Змија и ја обзеде неизмерен страв. И покрај заматениот вид, Ческо реши да се замеша и да ѝ помогне. Го повлече со себе и Додо. Тие се спуштија од дрвото и заедно го зграбија тешкиот меч од железо и злато. „С...с.. страв ми е ! Што са.. са.. сакаш да на..на.. направиш?”, праша растреперен глас. „Да го прободеме Алхетаротот! Ајде, помогни ми да го држам магичниот меч.” Ческо беше многу возбуден, ама решен да го победи огромниот скелет.

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

209,00 ден.
Во кошничка

340,00 ден.
238,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
70,00 ден.
Во кошничка

50,00 ден.
35,00 ден.
Во кошничка

190,00 ден.
133,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места