Додади коментар

ТРИЈЗИЧЕН РЕЧНИК

250,00 ден.
Шифра на производ: 7400219

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

англиски – македонски - германски Првиот тријазичен речник (македонски-германски-англиски) наменет за едукација на учениците во основните училишта. Со цел да се олесни учењето на двата странски јазици, да се има лесен и брз пристап кон истите, наставничката по англиски јазик Елисабета Настоска вработена во ОУ „Ванчо Николески“ - Лескоец заедно со наставничката по германски јазик Маја Цветкоска вработена во ОУ „Св.Наум Охридски“ - Пештани и наставникот по информатика Горан Матески исто од ОУ „Ванчо Николески“ - Лескоец, (кој се погрижи за техничкиот дел од овој проект), изработија мини тријазичен речник, колоритен и практичен, наменет за сите оние кои ги изучуваат или сакаат да ги учат двата странски јазици на едноставен начин, и брзо и лесно да ги научат првите зборови. Во овој речник се претставени зборови со кои најчесто се среќаваме на училиште и во секојдневниот говор.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места