Додади коментар

НИЕ ПО ТРОТОАРИ, ПО БУЛЕВАРИ

280,00 ден.
Шифра на производ: 7600860

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

„Ние по тротоари, по булевари...“ Васил Мукаетов Илустрации: Натали Николовска Наслов: Ние по тротоари, по булевари ИСБН: 978-9989-0-1278-5 Краток опис: Содржината на оваа збирка ја карактеризираат пет циклуси: „Не се може без другарување, без насмевки, без изненадувања“, „Со сите, па и дома, сѐ е можно, само сложно“, Чуда на сите страни, светот го откриваме сами“, „Се спортува, спортовите – летни и зимски, ние спортуваме тимски“ и „Да се одмориме, еве што ќе сториме. Заедно стихуваме, одгатнуваме“. Основна карактеристика на неговата поезија е непосредноста што ја воспоставува со своите читатели – децата, благиот хумор и шармантноста на лексичкиот (поетски) јазик.

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места