МОИТЕ ПРВИ ЗБОРОВИ НА АНГЛИСКИ

Додади коментар

МОИТЕ ПРВИ ЗБОРОВИ НА АНГЛИСКИ

370,00 ден.
Шифра на производ: 7500892

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Наслов со кој децата брзо и лесно можат да ги учат основните зборови на англиски јазик. Поимите се поделени по области: семејство, училиште, градина, околина итн. и од сите области се наведени основните поими /зборови. Даден е и опис за изговор, така што совладувањето на зборовите може да биде без мака.

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места