Балада за гаќичките на Буга

Додади коментар

Балада за гаќичките на Буга

Балада за гаќичките на Буга

126,00 ден.
Шифра на производ: 9100540

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

„Балада за гаќичките на Буга“ е роман за деца на хрватскиот писател Томислав Загода. Романот е напишан во вид на дневник. Главниот лик, Густав С., е четиринаесетгодишно момче опседнато со две грандиозни животни и книжевни теми: сексуалното созревање и совладувањето на книжевниот занает.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

150,00 ден.
105,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
50,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
70,00 ден.
Во кошничка

126,00 ден.
Во кошничка

209,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места