Додади коментар

Поетска читанка

101,00 ден.
Шифра на производ: 9100164

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Изборот е поделен на пет циклуси: Мечта , Игра, Книга, Татковина и Дело. Секој од овие наслови сугерира одредена поетска и хуманистичка идеја, којашто и би требало да се разбере како еден широк и цврст темелник на светот или световите на застапените песни во рамикте на циклусот и на книгата во целост.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места