Додади коментар

ВЕСЕЛА АЗБУКА

236,00 ден.
Шифра на производ: 7100053

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Весела азбука е ново, весело, дизајнерски разиграно издание на Просветно дело. Концептот е изучување на азбуката на лесен и едноставен начин. Учењето секогаш е поедноставно преку игра и забава, па затоа во прилог е дадена по една строфа што е асоцијација на буквата, можност за вметнување на буквата во празен простор, или да се погоди буквата според слика. Тоа е интересно за децата, забавно и навистина резултатот е одличен за кратко време. Тоа е впрочем и целта на ова издание.

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места