Додади коментар

НАЈДИ МИ ИМЕ

160,00 ден.
Шифра на производ: 7600843

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Поезијата на Ана Бунтеска не го остава рамнодушен оној што ја чита, и кога се чита некако допира. Допира до душата, до срцето, онака ненаметливо, спонтано, природно, зашто таа е вљубена во моќта на зборовите. Песните нејзини почна да ги објавува на социјалните мрежи и ја разбранува јавноста, а како, само оваа нејзина изјава ќе ја напишеме: чоек тежи токму онолку колку што зборот му тежи за да стои зад него за гордо пред него да застани и право во очи да те гледа е сега вие откријте што сака Бунтеска да каже преку својата поезија!

Автор

Ана Бунтеска;

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места