ОРКЕСТАРОТ НА МОИТЕ ПРИЈАТЕЛИ

Додади коментар

ОРКЕСТАРОТ НА МОИТЕ ПРИЈАТЕЛИ

ОРКЕСТАРОТ НА МОИТЕ ПРИЈАТЕЛИ

560,00 ден.
392,00 ден.
Шифра на производ: 7500929

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Музичката сликовница ОРКЕСТАРОТ НА МОИТЕ ПРИЈАТЕЛИ е ново копродукциско издание на Просветно дело во која преку слика и звук се изучуваат сите музички инструменти. Таа не е оптеретена со многу текст, од причина што фокусот е даден на инструментите, нивниот звук и за каков тип музички инструмент станува збор. Форматот е голем со впечатливи илустрации, а на самиот крај од внатрешната страна на задната корица има таблет за притискање за да се добие звук од соодветниот инструмент!

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

350,00 ден.
210,00 ден.
Во кошничка

750,00 ден.
638,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
245,00 ден.
Во кошничка

650,00 ден.
455,00 ден.
Во кошничка

840,00 ден.
588,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места