20 НЕВЕРОЈАТНИ МОМЧИЊА КОИ ГО ПРОМЕНИЈА СВЕТОТ

Додади коментар

20 НЕВЕРОЈАТНИ МОМЧИЊА КОИ ГО ПРОМЕНИЈА СВЕТОТ

392,00 ден.
Шифра на производ: 7500911

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Неверојатни приказни за 20 уште поневеројатни момчиња кои го променија светот. Приказни за личности со големи сништа, огромен талент и неверојатна упорност кои станале големи мажи. Концептот е поделен на: големи водачи, спортисти, пронаоѓачи, сликари, филмски уметници, писатели, икони, музичари истражувачи. Откријте кои се тие имиња, прочитајте за нивните животи, со какви тешкотии се соочувале на почетокот, но и за тоа колкава била нивната љубопитност и амбиција да го постигнат тоа по што ги памти цел свет.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места