Додади коментар

ЧОВЕЧКОТО ТЕЛО - ПРЕКРАСНА МАШИНА

370,00 ден.
Шифра на производ: 7500950

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

ЧОВЕЧКОТО ТЕЛО е ново енциклопедиско копродукциско издание на ПД, кое има современ пристап кон анатомската градба на органите во човечкиот организам. За оваа тема да биде подостапна и полесно да се изучува, текстот и илустрациите се на ниво за деца од 9 до 14 години. Таквата комбинација создава одлична можност за сите љубопитни деца да нурнат во светот на човечкото тело. Да осознаат повеќе за коските, мускулите, органите за дишење, органите за варење, за сите сетила, за хигиената итн. Затоа дознајте за Човечкото тело каква прекрасна машина е!

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места