Додади коментар

Мојот учител, СЕМАФОР

344,00 ден.
Шифра на производ: 7100592

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Интересна едукативна сликовница за: Како се поминува улица? Што значат сообраќајни знаци и сигнализација? Со помош на оваа прекрасна звучна книга ќе научиш се за безбедно однесување на улица, во парк или во двор. Притисни ги копчињата, научи ги сообраќајните знаци и звуците на возилата и уживај во неколку весели песнички.

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места