Ул. Димитрие Чуповски 15
+389 (0) 2 3117 255

Додади коментар

Палешка

395,00 ден.
Шифра на производ: 7100621
ISBN: 978-9989-0-1193-1

Kоличина

Во кошничка

„Колку е прекрасен“, рече жената и го бакна цветот, а во тој момент нешто ја отвори пупката и ливчињата магично се раширија. Тоа и понатаму беше цветот лале, но во неговата круна седеше девојче! Беше толку мало, едвај високо колку палецот, па жената го нарече Палешка...

Издавач

Просветно Дело

Јазик

Македонски

Година на издавање

2018

Број на страници

64

Димензии

27,50x20,00x1,00

Тежина гр.

483,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група