Додади коментар

Најубавите басни од Езоп

450,00 ден.
Шифра на производ: 7500784

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Безвременските басни од Езоп кои во овие привлечни сликовници се вкупно по 17 на број - гарантираме дека не само што ќе го привлечат вниманието на децата, туку и со задоволство ќе ги замолуваат мама и тато или баба и дедо да им ги читаат, постојано ќе бараат тоа да го прават за нив, или, пак, за тие кои знаат да читаат - на овие басни ќе им се враќаат повторно и повторно и ... Лакомата ласица, Волкот и овцата, Зајакот и желката, Враната и бокалот...и др. кај Езоп, се спакувани во модерно дизајниран концепт на сликовница, со впечатливи, крупни и стилизирани цртежи, со различни типови букви односно фонтови кои визулено ја прават сликовницата уште попривлечна и поразиграна. Ликовите на животните се весели, мили, а преку нив се отсликуваат одредени човекови особини или упатуваат на есенцијални пораки. Се раскажува со лесен, ненаметлив и едноставен стил, речениците се кратки, јасни и содржат зборови кои се разбирливи за децата, а разиграниот и различен тип на букви и разиграноста на цртежите, и тоа како ги мами децата постојано да ги прелистуваат страниците. Ова е неверојатна книга која ќе ги воведе децата во светот на Езоповите мудри басни.

Автор

Стефанија Леонарди Хармлеј;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2018

Број на страници

126

Димензии

28,00x22,00x2,00

Тежина гр.

855,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места