Ул. Димитрие Чуповски 15
+389 (0) 2 3117 255

Додади коментар

Прослава во градината - Јулија

140,00 ден.
Шифра на производ: 7100391
ISBN: 978-9989-0-0854-2

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Денес, Јулија ги повика другарките на прослава во градината. Но, има уште многу работа за да биде сѐ како што таа посакува: треба да се засадат цвеќиња, да се кројат ружите, да се наберат јаготки и да се украсат дрвјата со лампиони. И, пред сѐ, Јулија треба да се дотера и да биде убава! Ќе има ли доволно време да го направи сето тоа пред да ѝ дојдат другарките?

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2009

Број на страници

20

Димензии

28,00x22,00x0,20

Тежина гр.

116,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

ИНФОРМАЦИИ

Продажни места