Ул. Димитрие Чуповски 15
+389 (0) 2 3117 255

Додади коментар

Паста со месо

100,00 ден.
Шифра на производ: 9100649
ISBN: 978-608-228-101-8

Kоличина

Во кошничка

Не испуштајте ја можноста да ја усовршите својата готварска умешност, или, пак, доколку сте почетник, со леснотија да ги совладате кулинарските техники! Покрај бројните рецепти за солени и слатки јадења, топли и ладни, јадења за вегетаријанци, за деца, со еден збор, јадења за сечиј вкус, ќе пронајдете одлични упатства за приготвување на храната, но и бројни совети - мали тајни кои секој вистински готвач мора да ги знае. Тука се и бројните слики за да помогнат јадењата кои ги приготвувате, не само да бидат вкусни, туку и убави за око.

Издавач

Просветно Дело

Јазик

Македонски

Година на издавање

2011

Број на страници

64

Димензии

23,50x16,50x0,40

Тежина гр.

179,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

ИНФОРМАЦИИ

Продажни места