Додади коментар

Паста со месо

100,00 ден.
Шифра на производ: 9100649
ISBN: 978-608-228-101-8

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Не испуштајте ја можноста да ја усовршите својата готварска умешност, или, пак, доколку сте почетник, со леснотија да ги совладате кулинарските техники! Покрај бројните рецепти за солени и слатки јадења, топли и ладни, јадења за вегетаријанци, за деца, со еден збор, јадења за сечиј вкус, ќе пронајдете одлични упатства за приготвување на храната, но и бројни совети - мали тајни кои секој вистински готвач мора да ги знае. Тука се и бројните слики за да помогнат јадењата кои ги приготвувате, не само да бидат вкусни, туку и убави за око.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2011

Број на страници

64

Димензии

23,50x16,50x0,40

Тежина гр.

179,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места