Ул. Димитрие Чуповски 15
+389 (0) 2 3117 255

Додади коментар

Дивеч на трпезата

350,00 ден.
Шифра на производ: 9100685
ISBN: 978-9989-30-956-4

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

На почетоците на цивилизацијата, дивечот се јадел со диво овошје и зеленчук. Гледано низ историјата на човештвото, дивечот многу повеќе се приготвувал кај оние народи кои со нивната исхрана повеќе биле врзани за ловот. Месото од дивеч содржи многу малку мрснотии и има значително помала калориска вредност од питомото месо, бидејќи дивечот не се храни со концентрати и постојано е во движење. Месото од дивеч е извонреден извор на протеини, железо, селен и витамини од Б комплексот. Бидејќи е богато со висококвалитетни протеини, исхраната која се заснова на дивеч го поспешува здравиот имунолошки систем на човекот!

Автор

Невенка Ристевска;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2009

Број на страници

166

Димензии

23,50x16,50x1,00

Тежина гр.

284,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

ИНФОРМАЦИИ

Продажни места