Додади коментар

Крилја

Крилја

209,00 ден.
Шифра на производ: 9100546
ISBN: 978-9989-30-396-0

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Лорел открива дека таа е самовила, пратена во светот на луѓето за да го заштити влезот, односно портата кон Авалон. Втурната среде столетната војна меѓу самовилите и троловите, таа е растргната помеѓу човечката и самовилската љубов, како и кон лојалноста на еден од овие два света. Во ова исклучителна приказна за магијата и за интригата, за романсата и за опасноста, сето она што мислевте дека сте го знаеле за самовилите ќе се промени засекогаш. КРИЛЈА на Априлин Пајк е извонредно дебитантско дело. Магична приказна за опасноста и за љубовта. Ова поинакво толкување на самовилската приказна ќе ги освои читателите со својата уверливост и фантазија.

Автор

Априлин Пајк;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2010

Број на страници

300

Димензии

20,00x12,00x1,70

Тежина гр.

303,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

350,00 ден.
245,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
245,00 ден.
Во кошничка

120,00 ден.
84,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
50,00 ден.
Во кошничка

126,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места