Додади коментар

Крилја

239,00 ден.
Шифра на производ: 9100546
ISBN: 978-9989-30-396-0

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Лорел открива дека таа е самовила, пратена во светот на луѓето за да го заштити влезот, односно портата кон Авалон. Втурната среде столетната војна меѓу самовилите и троловите, таа е растргната помеѓу човечката и самовилската љубов, како и кон лојалноста на еден од овие два света. Во ова исклучителна приказна за магијата и за интригата, за романсата и за опасноста, сето она што мислевте дека сте го знаеле за самовилите ќе се промени засекогаш. КРИЛЈА на Априлин Пајк е извонредно дебитантско дело. Магична приказна за опасноста и за љубовта. Ова поинакво толкување на самовилската приказна ќе ги освои читателите со својата уверливост и фантазија.

Автор

Априлин Пајк;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2010

Број на страници

300

Димензии

20,00x12,00x1,70

Тежина гр.

303,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места