Додади коментар

Крешендо

Крешендо

560,00 ден.
392,00 ден.
Шифра на производ: 7600732
ISBN: 978-9989-0-0947-1

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Животот на Нора Греј сѐ уште не е совршен. Иако соочувањето со смртта беше ужасно искуство за неа, таа сепак доби ангел - чувар. Еден мистериозен привлечен и прекрасен ангел - чувар. Но и покрај неговата улога во нејзиниот живот, Печ не се однесува како ангел. Тој уште повеќе се прави недопирлив и почнува да се дружи со најголемиот непријател на Нора, Марси Милар. Нора никогаш немаше да го забележи Скот Парнел, еден стар пријател, кој штотуку се пресели во градот, ако Печ не беше толку оддалечен. И покрај бесното однесување на Скот, Нора сепак е привлечена од него - и покрај нејзиното претчувство дека тој нешто крие. Згора на тоа, Нора ја прогонуваат слики од нејзиниот убиен татко, и почнува да се сомнева дека нејзината нефилска крв има некаква врска со неговата смрт. Очајна да дознае, таа се вовлекува во серија опасни ситуации. Но можеби вистината треба да биде длабоко закопана бидејќи тоа што ќе го дознае може да уништи сѐ - и секој - во што и да верувала таа. Продолжение на бестселерот „МОЛЧИ, МОЛЧИ“ на ЊУЈОРК ТАЈМС

Автор

Бека Фицопатрик;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2011

Број на страници

373

Димензии

19,50x13,00x2,00

Тежина гр.

412,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

285,00 ден.
199,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
70,00 ден.
Во кошничка

460,00 ден.
322,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
50,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
245,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места