Додади коментар

Исчезнување

Исчезнување

350,00 ден.
245,00 ден.
Шифра на производ: 7600749
ISBN: 978-9989-0-0927-3

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Нивните очи, човечки очи во волчји череп, ме потсетуваа на вода, чиста сина вода, во која се рефлектира пролетното небо, на кафената вода на пототкот Заматена од дождот, на зеленилото на езерото во лето кога алгите почнуваат да цветаат, на сивилото на реката натрупана со снег. Порано ме набљудуваа само жолтите очи на Сем, скриени помеѓу накиснатите брези, но сега ја чувствував тежината на погледите на целата глутница. Тежината на она што го знаев и она што се уште небеше кажано.

Автор

Меги Стифвотер;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2013

Број на страници

332

Димензии

20,00x14,00x1,80

Тежина гр.

386,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

285,00 ден.
199,00 ден.
Во кошничка

190,00 ден.
133,00 ден.
Во кошничка

340,00 ден.
238,00 ден.
Во кошничка

460,00 ден.
322,00 ден.
Во кошничка

560,00 ден.
392,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места