Додади коментар

Ѕвер

Ѕвер

340,00 ден.
204,00 ден.
Шифра на производ: 7600639
ISBN: 978-9989-0-0941-9

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

ЈАС СУМ ЅВЕР. БЕСТИЈА! Не сум ниту волк ниту мечка, ниту горила ниту куче, туку сум ново суштество што оди исправено. Јас сум чудовиште. Мислите дека зборувам за бајки? Нема шански. Локацијата е Њујорк. Времето, сегашно. Не е деформитет, не е болест. Ваков, уништен, ќе останам вечно, освен ако не ја скршам клетвата. Да, клетвата, онаа што ми ја фрли вештерката со која одам на часови по англиски јазик. Зошто ме претвори во ѕвер што дење се крие, а ноќе скита? Ќе ви раскажам. Ќе ви раскажам како претходно бев Кајл Кингсбери, совршено момче, со пари, со совршен изглед и со совршен живот. А потоа, ќе ви раскажам како станав совршена... БЕСТИЈА

Автор

Алекс Флин;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2011

Број на страници

296

Димензии

20,00x14,00x1,60

Тежина гр.

366,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

180,00 ден.
108,00 ден.
Во кошничка

299,00 ден.
179,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
175,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
175,00 ден.
Во кошничка

50,00 ден.
30,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места