Академија за вампири

Додади коментар

Академија за вампири

Академија за вампири

350,00 ден.
70,00 ден.
Шифра на производ: 7600743
ISBN: 978-9989-0-0963-1

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Само оној кој ти е вистински пријател може да те спаси од бесмртните непријатели... Лиса Драгомир е мороиска принцеза: смртен вампир со исклучителна дарба да ја скроти магијата на Земјата. Таа мора да биде постојано заштитена од стригоите; безмилосни вампири кои никогаш не умираат. Роуз Хатавеј, најдобрата пријателка на Лиса, е моќна вампирка заради мешавината од човечка и вампирска крв која тече низ нејзините вени. Таа е посветена на животот исполнет со опасности во кој треба да ја заштити Лиса од стригоите, кои се цврсто решени да ја претворат Лиса во една од нив. По две години бегство, двете најдобри пријателки Роуз и Лиса се фатени и вратени во академијата Св. Владимир, училиште за членовите на кралските семејства на вампирите и нивните идни заштитници, скриено во длабочините на шумите во Монтана. Но, зад железните порти на академијата, животот е исполнет со уште поголеми опасности... а стригоите се секогаш на штрек. Роуз и Лиса треба да се справат со своите закани кои ги носи нивниот опасен свет, да се соочат со сите искушенија на забранета љубов и во секое време да бидат подготвени зашто намерата на злобните и бесмртни стригои е засекогаш да ја претворат Лиса во една од нив... Љубовта и верноста се посилни од крвта „Неспоредлива и хипнотизирачка... Оваа серија романи ќе ги привлекува читателите долго време“ - VOYA

Автор

Ришел Мид;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2012

Број на страници

316

Димензии

20,00x14,00x1,50

Тежина гр.

341,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

126,00 ден.
Во кошничка

126,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
50,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
245,00 ден.
Во кошничка

209,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места