Ул. Димитрие Чуповски 15
+389 (0) 2 3117 255

Додади коментар

Зима

200,00 ден.
Шифра на производ: 9100019
ISBN: 9989-30-755-5

Kоличина

Во кошничка

Деновите се студени и паѓа снег. Голем дел од времето децата го минуваат во игри и активности во домот. Во тоа годишно време се слави Нова година и Божик. Каква облека носите зиме? Дали се забавувате на снегот? Кои бои ве потсетуваат на зимата? Ова е една книга, во серијата од четири прекрасни книги, со едноставни прашања и активности за помалите деца, како и водич за родителите. Децата низ игра и забава ќе откријат колку убаво може да се забавуваат во зима!

Издавач

Просветно Дело

Јазик

Македонски

Година на издавање

2007

Број на страници

36

Димензии

22,70x24,50x0,70

Тежина гр.

316,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

ИНФОРМАЦИИ

Продажни места