Ул. Димитрие Чуповски 15
+389 (0) 2 3117 255

Додади коментар

Есен

200,00 ден.
Шифра на производ: 9100018
ISBN: 9989-30-754-7

Kоличина

Во кошничка

Лисјата паѓаат од дрвјата, а птиците се селат на југ. Есента пристигна и природата се подготвува за зимата што доаѓа. Еве една книга за девојчињата и момчињата со која можат да уживаат во дождливите попладниња. Таа е една од серијата четири прекрасни книги со кои едноставни прашања и активности за помалите деца, во која е застапен и водич за родителите на последните страници. Децата ќе откријат колку убаво можат да се забавуваат наесен!

Издавач

Просветно Дело

Јазик

Македонски

Година на издавање

2007

Број на страници

36

Димензии

22,70x24,50x0,70

Тежина гр.

316,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

ИНФОРМАЦИИ

Продажни места