Ул. Димитрие Чуповски 15
+389 (0) 2 3117 255

Додади коментар

Како да се однесуваме на одмор

250,00 ден.
Шифра на производ: 7500311
ISBN: 9989-30-730-Х

Kоличина

Во кошничка

Серијата наслови Бонтон за деца ги разгледува малите потешкотии со кои често се реќаваат момчињата и девојчињата во секојдневниот живот. Во оваа прекрасна приказна, за време на летото, Алек и Сара кампуваат заедно со родителите. Во кампот, тие учат да го фрлаат отпадокот во посебните канти за отпадоци, да носат храна и вода во ранците кога одат на подолга прошетка и да се однесуваат со внимание кон останатите во базенот за пливање. Предложените активности вклучуваат игри и проекти прикладни за деновите од летниот одмор.

Автор

Аријана Кандел; Роса М. Курто;

Издавач

Просветно Дело

Јазик

Македонски

Година на издавање

2005

Број на страници

35

Димензии

24,70x24,50x0,70

Тежина гр.

351,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

ИНФОРМАЦИИ

Продажни места