Ул. Димитрие Чуповски 15
+389 (0) 2 3117 255

Додади коментар

Оливер Твист

190,00 ден.
Шифра на производ: 7100925

Kоличина

Во кошничка

Економските тешкотии му биле инспирација на Дикенс за неговите најдобри романи (Оливер Твист, Дејвид Коперфилд, Тешки времиња) кои опфаќаат длабоки теми и критика кон тогашното општество. Благодарение на добиеното наследство, идниот писател ја напуштил фабриката во која работел и почнал да учи. На 17 години веќе пишувал во весници, и во 1836 година објавил еден роман во неделни епизоди, Оливер Твист, во кој бил прикажан суровиот и тежок живот на најсиромашните. Постигнал голем успех.

Автор

Чарлс Дикенс;

Издавач

Просветно Дело

Јазик

Македонски

Година на издавање

2016

Број на страници

70

Димензии

23,50x13,70x1,20

Тежина гр.

250,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

ИНФОРМАЦИИ

Продажни места