Ул. Димитрие Чуповски 15
+389 (0) 2 3117 255

Додади коментар

Зборови 24-36 месеци

160,00 ден.
Шифра на производ: 7100294
ISBN: 978-9989-0-0821-4

Kоличина

Во кошничка

Први книги за учење низ игра на вашето дете Секоја книга од библиотеката Први чекори е создадена за да го следи, од чекор во чекор, развојот на најмалите. Први чекори го поттикнува изучувањето на јазикот и го придружува вашето дете во откривањето на светот што го опкружува. Додека ги читате Први чекори, заедно со вашето дете, покажете му ја секоја слика. Тоа со задоволство ќе го препознава светот на своето секојдневие. Со едноставни зборови, раскажете му го она што го знаете за илустрираните теми. На дното од секоја страница се дадени едноставни прашања за заедничко активно читање.

Издавач

Просветно Дело

Јазик

Македонски

Година на издавање

2014

Број на страници

18

Димензии

19,00x14,60x1,20

Тежина гр.

230,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

ИНФОРМАЦИИ

Продажни места