Ул. Димитрие Чуповски 15
+389 (0) 2 3117 255

Додади коментар

Шаблони за цртање - Диносауруси

395,00 ден.
Шифра на производ: 7500860
ISBN: 978-84-677-4741-6

Kоличина

Во кошничка

Цртај ги твоите омилени диносауруси со помош на 5-те шаблони! Освен што ќе црташ и боиш, ќе откриеш и каков бил светот во кој живееле диносаурусите. Во прилог слики. Таргет: 6+

Издавач

Просветно Дело

Јазик

Македонски

Година на издавање

2017

Број на страници

20

Димензии

25,00x30,00x1,50

Тежина гр.

720,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

ИНФОРМАЦИИ

Продажни места