Додади коментар

Направи диносаурус

280,00 ден.
Шифра на производ: 7500859
ISBN: 978-84-677-5116-1

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Откриј го неверојатниот свет на диносаурусите и направи твоја сопствена макета на диносаурус. Извади ги претходно исечените делови кои се наоѓаат во втората половина од книгата, превиткувај ги и вклопувај ги како што е наведено во упатството. На крајот ќе имаш макета голема 57 см - и сето тоа без да користиш ножици и лепило. Таргет 12+ години

Издавач

Просветно Дело

Повез

Mek

Јазик

Македонски

Година на издавање

2017

Број на страници

48

Димензии

31,50x23,30x1,00

Тежина гр.

443,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места