Атлас на знамиња со лепенки

Додади коментар

Атлас на знамиња со лепенки

209,00 ден.
Шифра на производ: 7500821

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Во овој Атлас на знамиња со лепенки, со помош на мапите, ќе ги откриеш континентите и државите во светот, ќе дознаеш колку се големи различните држави во светот, кои се нивните главни градови и кои се нивните знамиња. И сето тоа ќе го правиш додека си играш и лепиш повеќе од 200 лепенки на соодветно место. Тука ќе ги пронајдеш знамињата на сите држави во светот, а има уште неколку знамиња на важни светски организации, како што се Организацијата на обединетите нации и Црвениот крст.

Издавач

Просветно Дело

Јазик

Македонски

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места