Ул. Димитрие Чуповски 15
+389 (0) 2 3117 255

Додади коментар

1000 Прашања и одговори

950,00 ден.
Шифра на производ: 7500749
ISBN: 9989-30-711-3

Kоличина

Во кошничка

Дали некогаш сте се запрашале... Зошто фламингото се храни поинаку? Како се одржува хеликоптерот во воздух? Колку време е потребно да се изгради замок? Кој го открил централното греење? Зошто биле изградени пирамидите? Зошто изумреле диносаурусите? Колку е стара Земјата? Што е гасовит џин?

Автор

Венди Меџвик; Робин Керод; Сара Рид; Фергус Колинс;

Јазик

Македонски

Година на издавање

2005

Број на страници

316

Димензии

28,00x24,00x2,30

Тежина гр.

1748,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Овој модул од страната е сеуште во развој.