Ул. Димитрие Чуповски 15
+389 (0) 2 3117 255

Додади коментар

Звучна азбука

840,00 ден.
Шифра на производ: 7100642

Kоличина

Во кошничка

Прв звучен буквар на македонски јазик. Звучната азбука е вистинската книга за оние кои сакаат брзо и лесно да ги научат буквите. Притисни, слушни, повтори и така од почеток. Со секоја буква – збор, со секој збор - звук.

Јазик

Македонски

Година на издавање

2016

Број на страници

14

Димензии

29,50x30,00x2,00

Тежина гр.

727,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група