Ул. Димитрие Чуповски 15
+389 (0) 2 3117 255

Додади коментар

Збирка задачи по физика за 9 одделение

200,00 ден.
Шифра на производ: 511941
ISBN: 9789989011283

Kоличина

Во кошничка

Оваа збирка изобилува со задачи, експерименти и активности по предметот Физика за 9 одд. и е корисна алатка за продлабочување на знаењата по физика.

Автор

Мимоза Ристова; Оливер Зајков;

Издавач

Просветно Дело

Јазик

Македонски

Година на издавање

2017

Број на страници

152

Димензии

29,80x21,00x0,80

Тежина гр.

424,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

ИНФОРМАЦИИ

Продажни места